Egy-két hete egy családi ünnepségre elővettünk a mélyhűtőből egy adag mangalica-oldalast. Úgy terveztük, hogy mézes-szójaszószos fokhagymás pácolás után tepsiben megsütve készítjük el. De sajnos az oldalas nagyon zsíros volt (mangalica 🙂 ), s így nem tűnt túl jó ötletnek ez az elkészítési mód. De akkor mi legyen az oldalassal?
Gondolkodás közben eszembe jutott az egyik kedvenc éttermem (Wang mester étterme a Telepy utcában) egyik étele, ahol az egész sertéscsülköt készítik el édes-fahéjas ízesítéssel. Úgy gondoltam, ha egy csülöknél képes vagyok megenni a zsíros részt ilyen ízzel, hátha az oldalasnál is bejön. Már csak az elkészítési mód hiányzott, hiszen az étteremben nem adnak receptet az ételekhez 🙁 Marad hát a fantázia, meg az emlékek. Nos lássuk, hogy is készítettem el:
- Az oldalast felcsíkoztam a csontok mentén, majd a csontokat is feldaraboltam. (Utólag szemlélve nem volt szükséges a csontokat is elvagdalni.)
- Összekevertem egy nagy adat mézet (hús mennyiségétől függően), 2 gerezd fokhagymát, 3 kanál fahéjat és kb. egy fél citrom levét.
- A húst besóztam.
- Alaposan összekevertem a húst a páccal, hogy lehetőleg minden részletét érje a keverék.
- Egy éjszakát állt a hűtőben
- Másnap reggel egy kerámia-edénybe tettem a húst, felöntöttem zsírral annyira, hogy teljesen ellepje, majd kb. 90 fokon 3 és 3/4 órát sütöttem a sütőben.
- Tálalás előtt lecsepegtettem a zsírt róla.
És hogy hogyan sikerült? Nekem bejött (hasonlított arra, amire emlékeztem a csülökkel kapcsolatban), édesanyám is szerette, mert így készítve a hús nagyon puha maradt és persze a zsír is ehető állagúvá vált. A többiek közül akik szeretik az “ectra” ételeket, azok ették, másoknak meg volt más kaja is 🙂
LéNYEGéBEN KONFITáLTUK A HUST éN MéG JAVASOLNáM A VéGIN EGY KICSIT MEGSUTNI 190 FOKON KB.15.PERCIG
Köszi a tippet, legközelebb kipróbálom így. 🙂