Talán a tafelspicc egyik tesztjében találkoztam ennek a büfének a leírásával. Nem sok maradt meg bennem, csak annyi, hogy valahol a Corvinnál, de nem a mindenki által ismert helyen, egész jó gyrost lehet kapni. Ma épp arra jártam és mivel éhes voltam, úgy gondoltam megkeresem és kipróbálom.
Az Üllői úton elindultam a Klinikák felé. A Corvin közi bejáró és egy-két kocsma után megláttam a feliratot: Shaworma. Beléptem. Kicsi hely, nem túl fényes, díszítésként rengeteg vízipipával. A pult mögött fiatal lány a kiszolgáló, a főnök (tulajdonos?) épp egy vendéggel beszélgetett. Körülnéztem, a választék nem túl nagy, de a lényeg: gyrost lehet kapni, mégpedig kicsit olcsóbban, mint máshol. Megrendeltem és helyet foglaltam egy asztalnál. Szokatlanul hosszú várakozás után (csak a gyrososokhoz képest hosszú – 3-4 perc) a kiszolgáló hölgy kihozta az ételt, majd hozzá két tálkában joghurtos és csípős szószt (ez nagyon szimpatikus cselekedet volt 🙂 )
Első ránézésre kicsit furcsa, hogy ilyen lapos a cucc, de aztán megkóstoltam és máris nem volt vele gondom. Finom, kicsit füstös-pirult ízt éreztem. A tartalom nem tért el a szokásostól, talán csak a hosszú uborka-csíkok nem jellemzőek máshol, de az íz-összhatás bizony erősen egyedi. A tészta puha, ropogós, pirult és ez az egészre hatással van.
Gyorsan végeztem, de úgy éreztem, kéne még egyet enni. Mindjárt meg is rendeltem, de most úgy döntöttem, hogy végignézem a készítési folyamatot is. Először jött a tészta: vékony, fehér, gondolom elősütött tészta. Ebbe jön a fehér és lila káposzta, hagyma, uborka, joghurtos és csípős szósz, majd a tetejére a hús. Itt nem hajtogatják be az alját, hanem inkább csak felhajtják egymásra a két oldalát a tésztának. Így több töltelék fér bele 🙂 Eddig semmi izgalmasat nem láttam. Ekkor jött a lényeg: hölgy a grill-lapot megkente olajjal, ráhelyezte a tekercset, erre egy vaslapot és pirítani kezdte. Mikor az egyik oldala megpirult, megfordította és a másikat is megsütötte. Ez sokkal jobb, mint más helyeken a “10 másodpercre odanyomom a tűzhöz” technika. Kicsit tovább tart (ez igényli a legtöbb időt), de legalább nem marad nyers, nyúlós a tészta, mint sok helyen. Ráadásul az olajon pirulás ad neki egy extra ízt. Nem is szólva arról, hogy a két végén nyitott tekercsből kiesik némi káposzta, hagyma, ezek megpirulnak és a végén visszateszik a tekercsbe. Na ez már a csúcsok-csúcsa 🙂
Összességében ez az apróság kőkeményen kiemeli a helyet a hasonló éttermek közül, érdemes emiatt ide benézni.
Pingback: Gyros házilag | Gasztroboogie - gasztronómia kötetlenül